Baltijas mednieku portāls - Mednieku forums. Viss medībām - www.hunters.lvBALTIJAS MEDNIEKU PORTĀLS

Kažokādu apstrāde

Re: Kažokādu apstrāde

Atbildētlietotājs valentins » Otrdiena Janvāris 20, 2009 8:08 pm

AR TĀM ĀDĀM IR DIEZGAN NOPIETNI PATS VEDU VISLAIK UZ NĀKOTNI.pirmās kad aizvedu arī bij paplukušas.bet kad palasa literatūru viss aizgāja ok .dzīvnieku pēc nogalēšanas ja uzreiz nedīrā nedrīkst atstāt tas ir jāuzkar lai atdziest no visām pusēm bebrs ūdenī ir atdzisis bet tāpat ir jāuzkar.lai nesūt.par sālīšanu sāli ber pirmā dienā mazākun ierīvē VISAS maliņasun iztaisno savādāk sasūt nākošā dienā nosusina ādu un ber sāli tā lai āda nav redzama.un dīrājot cūku nu atstājiet mazdrusciņ speķīti pie ādas.jo ja atgriež tā ka redz saru saknes sari rīt ārāun nav iespējams ādu nofrēzēt.un to visu darot ādas būs ok.starp cītu vasarā sakraujot adu uz ādas tās siltumā sasūt pēc izsālīšanas es tās visas izkaltēju un tad kukaiņi ar neēd unglabājis esmu tādas pat divus gadus kamēr aizvedu ģērēt un viss bij ok.cenas diezgan augstas
valentins
Mednieks
Mednieks

Atbildes: 55
Pievienojies: Pirmdiena Decembris 22, 2008 5:08 pm

Atbildētlietotājs Verino » Otrdiena Februāris 03, 2009 9:43 pm

Gan visi zina,ka visizturīgākā ir ūdra āda,tā ir pieņemta par etalonu. Patrāpījās saraksts ar ādu "činiem" procentos,var kādreiz noderēt,ja nu paši sadomā ko nebūt pašūt.

Носкость мехов

Качество шубы и других меховых изделий напрямую зависит от носкости меха. Ноский мех не лысеет, не выцветает, не вытирается, шубе из такого меха не страшны ни дождь, ни снег, ни даже давка в общественном транспорте.
Эксперты Российского национального фонда защиты потребителей определили носкость различных мехов. Ниже представлены их результаты.

Мех Носкость, %

Выдра 100
Речной бобер 90
Морской котик 85
Соболь 80
Белек (детеныш моржа) 70
Норка 70
Песец 60
Каракуль 50
Ондатра 45
Лисица красная 45
Нутрия 40
Выхухоль 35
Белка 30
Горностай 25
Рысь 25
Кролик 12
Заяц 5
Manā prātā var būt tikai trīs attaisnojami iemesli, lai kādai radībai izņemtu dzīvību.
1. Lai to apēstu.
2. Ja tas grib apēst tevi.
3. Ja tas grib apēst to, ko apēst gribi tu.
Lietotāja avatārs
Verino
Medību vadītājs
Medību vadītājs

Atbildes: 3333
Pievienojies: Otrdiena Aprīlis 01, 2008 8:40 am
Atrašanās vietas: Latvijas vidus Daugavas krasts

Atbildētlietotājs Andris Šots » Piektdiena Janvāris 15, 2010 6:40 am

Nesen kā saņēmu savas ādas no Daugmales ģērētavas. Kvalitāte nedaudz atpaliek no Nākotnes - āda nav tik mīksta un gluda, bet visā visumā ir laba. Bebrādas nav arī tik daudz apcirstas - zaudējuši savu sākotnējo formu kā Nākotnē. Par bebrādu cena ir līdz 10 Ls.

Valters Daugmale.jpg
Kontaktinformācija

Daugmale1.jpg
Atrašanās vieta
Klausieties manos vārdos, neskatieties manos darbos! :mrgreen:
Lietotāja avatārs
Andris Šots
Medību vadītājs
Medību vadītājs

Atbildes: 1028
Pievienojies: Otrdiena Aprīlis 01, 2008 2:05 pm
Atrašanās vietas: Jelgava-Olaine

Atbildētlietotājs zoksters » Pirmdiena Maijs 31, 2010 11:13 am

Dabūju no Baldones vilka ādu. Izģērēta labi (āda ir balta, mīksta ), bet es teiktu, ka nav labi izskalota, jo tāda "taukaina" no spalvu puses. Kā to ''taukainumu" dabūt nost?
zoksters
Dzinējs
Dzinējs

Atbildes: 34
Pievienojies: Otrdiena Aprīlis 01, 2008 7:20 am

Atbildētlietotājs Wustenfuchs » Svētdena Septembris 26, 2010 8:36 am

Andris Šots rakstīja:
kubilas rakstīja:Bijušajā ,,Nākotnē" man sčakarēja lūšādu un nozūmēja kolosālu lapsas ādu, varbūt tagad ir labāk.

Ir dzirdēts, ka Nākotnē labas ādas mēdz, tā vienkārši, pazust. :evil:

Tas "Nākotnes ādmiņa" kantoris ir pilnīgs pi...dec! Pavasarī aizvedu lielu, smuku bebrādu. Solīja, ka pēc mēneša būs gatava. Pirms Jāņiem zvanīju, teica, ka tūlīt būs kārtībā, lai pēc nedēļas braucot tik pakaļ. Kad aizbraucu - atvaino, bišķu problēmiņa, āda vēl nav gatava, kad būs tad piezvanīs. Vasaras beigās divas nedēļas neviens necēla klausuli, kad piebraucu, izrādās, ka galvenais menedžeris padzīts (vai pats notinies), tagad sāksies jauni laiki, viss būs OK! Nu jau septembra beigas, bet par manu bebrādu neviens neko nezin! Pim...i tādi! Tā arī pasakiet, ka ādu sadirsāt vai kāds nospēra. Gan jau vēl kādu nomušīšu, bet to kantori gan visiem iesaku aizmirst! Lai sprāgst nost!
Nesaki, kas man jādara, un es neteikšu, kur tev jāiet!
Lietotāja avatārs
Wustenfuchs
Mednieks
Mednieks

Atbildes: 397
Pievienojies: Ceturtdiena Maijs 07, 2009 6:11 am
Atrašanās vietas: Rīga - Auce

Atbildētlietotājs heoz » Trešdiena Novembris 03, 2010 10:23 am

Nākotnē, cik atceros viss ir pa vecam.. tur nekad nekas nemainas... :x Cik daudz saņemta atpakaļ neīstā āda... Gadījums - nododevu lielu melno bebru, bet atpakļ saņemu vidēja lieluma brūnu bebra ādu... ar visu iezīmēšanu i tā kā i... un cik nav man sačakarejuši ar caurumiem vai noņēmuši līdz spalvas sariem, ka spalva krīt laukā.... Neteikšu, ka nemākam sagatavot ādu apstrādei...

Bet ir savi plusi, ja paveicas, saņemt īsto ādu atpakaļ. Āda ir mīksta un nav tik lieli transporta izdevumi...
Baldonē cūkādas man sataisīja pacietas, ādas izmērs samazinājās pa 1/3. Nezinu kāpēc tā šiem sanāk.. bet tā ok.
Lietotāja avatārs
heoz
Mednieks
Mednieks

Atbildes: 138
Pievienojies: Ceturtdiena Marts 25, 2010 4:11 pm

Atbildētlietotājs duplets » Otrdiena Februāris 15, 2011 11:34 am

Šeku-reku paralēlajā forumā bija info no igauņu saita: http://www.marandi.fie.ee/gallery2/main ... temId=1399, kur fotogrāfijās uzskatāmi parādīts, kā nodīrāt lapsu!
A kam šodien viegli...
Lietotāja avatārs
duplets
Moderator
Moderator

Atbildes: 1831
Pievienojies: Otrdiena Aprīlis 01, 2008 2:27 pm
Atrašanās vietas: Ādaži, Vidzemes meži, Rīga

Atbildētlietotājs janka0001 » Piektdiena Marts 04, 2011 8:52 pm

zoksters rakstīja:Dabūju no Baldones vilka ādu. Izģērēta labi (āda ir balta, mīksta ), bet es teiktu, ka nav labi izskalota, jo tāda "taukaina" no spalvu puses. Kā to ''taukainumu" dabūt nost?

Tikai nemēģiniet ādu mazgāt . Tādejādi jūs attaukosiet pašu ādu un daļēji izmazgāsiet laukā ģēri kā rezultātā āda paliks cieta un sarausies. Jūsu gadījumā es ieteiktu stiklu mazgājamajā pedelē ar smidzinātāju ieliet terpentīnu nosmidzināt spalvu un izķemmēt reizes 3 . Tad pakārt ārā lai izvēdinās'. Terpentīns attauko spalvu un piedod dabīgo spīdumu tādejādi var uzfrišināt arī citas agrāko gadu trofejas.
janka0001
Mednieks
Mednieks

Atbildes: 137
Pievienojies: Piektdiena Decembris 17, 2010 11:39 pm

Atbildētlietotājs duplets » Otrdiena Marts 15, 2011 2:27 pm

Starpcitu, ir parādījies viens jauns darbonis, kurš uzpērk apsālītas ādas. Sludinājumu un rakstu lasīju Cēsu raj avīzē Druva, kontakti atrodami arī šeit: http://www.medniekiem.lv/ad/d698dd3a462 ... a-nov-apr/
A kam šodien viegli...
Lietotāja avatārs
duplets
Moderator
Moderator

Atbildes: 1831
Pievienojies: Otrdiena Aprīlis 01, 2008 2:27 pm
Atrašanās vietas: Ādaži, Vidzemes meži, Rīga

Atbildētlietotājs janka0001 » Sestdiena Februāris 09, 2013 9:15 pm

Pieņem ģērēšanai ādas.
bebrs sālīts 5 -10-12ls